Циклове об'єднання вчителів трудового навчання                                                та соціально-побутового орієнтування

Проблемне питання МО:

"Розвиток творчого потенціалу учнів з інтелектуальними порушеннями  на уроках трудового навчання та  СПО".

Склад

1. Гончик В.Д. – спеціаліст вищої категорії, старший вчитель  (викладає швейну справу)

2. Баркова С.Н. – голова м/о, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель

                            (викладає швейну та сільскогосподарську справу)

3. Непоможець В.І. – спеціаліст першої категорії (викладає столярну справу)

4. Стародубцов А.В. - спеціаліст вищої категорії, старший вчитель

                                (викладає столярну справу)

5. Салманова Т.С. – спеціаліст  першої категорії (викладає швейну справу)

6. Савицький В.В. – спеціаліст першої категорії (викладає столярну справу)

7. Шевченко О.В. – спеціаліст першої категорії

                              (викладає декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво)

8. Кондратенко Т.М. - спеціаліст вищої категорії, старший вчитель

                                     (вчитель соціально-побутового орієнтування)

9. Плужник Л.О. - спеціаліст  першої категорії (викладає швейну справу)

10. Нароженко О.Ю. – спеціаліст вищої категорії, старший вчитель (викладає швейну справу)

 

      

2018-2019 навчальний рік

МАТЕРІАЛИ М\О 2019 РІК

1 березня відбулося загальношкільне підсумкове свято Місячника трудового навчання. Традиційно воно проходить в нашому закладі у формі інценівки казки. В цьому році це була казка "ПРИГОДИ РУСАЛОНЬКИ". 
Донька Русалонька подорожувала по царству морському та розповідала батькові Нептуну різні цікаві історії..

28 лютого учениці 7-б класу разом із вчителем СПО були в магазині ФАЙНОМАРКЕТ. Завдання даної навчальної екскурсії: придбання продуктів для приготування салатів до конкурсу. Дівчата отримали завдання, а в магазині знаходили, обирали, зважували товар, розраховувалися на касі готівкою та карткою. Враження від екскурсії лише позитивні.

Баркова С.Н. провела ще один майстер-клас в техніці малювання вовною "Мімоза". Гарні вийшли подарунки матусям.

рок взаємовідувідування  ( в рамках проходження Місячника трудового навчання та СПО). Вчитель СПО Кондратенко Т.М. провела урок у 9  класі на тему : "Страви з риби".

Урок взаємовідувідування  ( в рамках проходження Місячника трудового навчання та СПО). Вчитель СПО Кондратенко Т.М. провела урок у 9  класі на тему : "Страви з риби".

Уроки столярної справи: вчителі Савицький В.В. та Стародубцев А.В.

26 лютого вчитель швейної справи Салманова Т.С. провела майстер-клас «Мартинички».

Ця древньослав`янські весняні символи-обереги. Це ляльки з ниток червоного та білого кольорів, які плетуть в Болгарії, Молдові, Угорщині, Румунії  та у деяких регіонах Беларусі та України.

 

Дотримаючись морської тематики вчитель Плужник Л.О. провела майстер-клас з аплікації "Пінгвін".

21 лютого вчитель образтворчого мистецтва Шевченко О.В. провела майстер-клас «Рибки в техніці орігамі». Погляньте, як аркуш паперу в дитячих руках перетворюється на гарну рибку…

Декілька років поспіль під час проходження Місячника трудового навчання, учні традиційно вже прикрашають шкільну їдальню своїми малюнками. Цю традицію започаткувала і підтримує вчитель образотворчого мистецтва Шевченко Олена Василівна. Цього року виставка має назву "Смак життя". Ну а наша їдальня стала тепер ще гарнішою…..

20 лютого відповідно до тематики Місячника вчитель трудового навчання Стародубцоа А.В. провів майстер-клас "Від човна до корабля"

19 лютого Світлана Нечипорівна Баркова провела майстер-клас в техніці малювання кольоровою вовною. Подарунок мамі власними руками вийшов чудовий...Це картина під назвою "Море"...

Черговий майстер-клас в рамках Місячника трудового навчання провела 18 лютого вчитель швейної справи Гончик В.Д. "Пляжна майка своїми руками

Третій тиждень Місячника розпочався яскравою виставкою, що підготувала Баркова С.Н. Це роботи учнів в техніці енкаустика (малювання праскою восковими олівцями).

15 лютого вчитель трудового навчання  Непоможець В.І. організував зустріч з представниками «Центральноукраїнського професійного будівельного ліцею» з метою професійної орієнтації учнів "Вибір професії — перший крок у доросле життя". Перед учнями виступали викладачі ліцею Тюхтій Л.С. Комащенко Т.В. майстер виробничого навчання Ткаченко Д.О.

У цей же день вчитель Баркова С.Н. провела майстер-клас з енкаустики "Малюємо море..." Всі охочі мали змогу спробувати малювати праскою, використовуючи кольорові воскові олівці. Ця техніка надзвичайно проста, та дуже захоплююча...

Вчитель трудового навчання Стародубцов А.В. провів урок взаємовідвідування для вчителів методичного об`єднання. Тема «Виготовлення виробів з деревини. Моторний човен» (9 клас)

 

4 лютого вчитель Андрєєва Н.М. провела класну годину "Скільки в світі професій?

14 лютого,вже третій рік поспіль, учнівський та педагогічний колектив створює інтерактивні плакати. В попередніх роках це були плакати "Я люблю рідну школу", "Дерево подяки рідній школі". Сьогодні ми, всі разом, створювали плакат "Море побажань рідній школі". Море символ - безмежності, рибки - символ здійснення побажань та мрій, маяк - символ добра, надії, сподівань, спасіння. Саме маяк сьогодні символізував на плакаті нашу школу. Завдання було наступним: слід було обрати рибку, прочитати побажання, приклеїти її на плакат (так щоб вона пливла в напрямі маяка). А головне вірити в те, що ми всі бажаємо один одному тільки всього самого найкращого. Бажання обов`язково здійсняться!

До дня закоханих на уроках образотворчого мистецтва учні виготовили валентинки в які вклали частинку своєї душі.

 

Дуже цікавим виявився майстер-клас з декоративного зав’язування шнурів, що провела вчитель швейної справи Гончик В.Д. 

Другий тиждень Місячника трудового навчання розпочався виставками. Тематичну стіннівку "КОРИСНІ МОРЕПРОДУКТИ" підготувала вчитель СПО Кондратенко Т. М.. "Золотих рибок" виготовили учениці 7-Б класу.

Другу виставку підготувала вчитель образотворчого мистецтва Шевченко О.В. Роботи учнів зроблені в техніці малювання кінчиками пальців.

8 лютого Вчитель Баркова С.Н. провела майстер-клас з колективного виготовлення картини з вовни «Півонії». Гарний результат вийшов!

7 лютого вчителем трудового навчання Салмановою Т.С. був проведений урок-бесіда  у  1-В  класі  на тему : «Море безкрає,чарівна блакить, хвиля зітхає і тихо шумить...»

Ще один майстер-клас провела вчительАндрєєва Н.М.. Учні  5-Б класу  виготовляли листівку "Спогади про літо". Допомогала проводити його   головний бібліотекар обласної бібліотеки ім. Є. Маланюка Завірюха Олена Борисівна.

6 лютого в НВО завітали вчителі-дефектологи нашої області - здобувачі освіти в КОІППО. Спеціально для них вчителем трудового навчання Барковою С.Н. був проведений міні-майстер-клас в техніці ЕНКАУСТИКА (малювання воском за допомогою праски).

5 лютого проведена акція "Нагадуємо птахів". Вчитель Баркова  С.Н. навчила дітей робити годівнички з пластикових пляшок, які потім вони розвішала на подвір`ї школи

Під керівництвом вчителя Андрєєвої Н.М. учні 5-Б класу підготували власну виставку поробок.  Це - картини, штучні квіти, виготовлені на уроках трудового навчання і вдома разом із батьками з різних матеріалів.
А ще – вироби морської тематики, адже в цьому навчальному році Місячник трудового навчання присвячений саме такій тематиці.

Вчителі трудового навчання Салманова Т.С. та Плужник Л.О. підготували тематичну виставку, щодо виготовлення пакетниці. В ній : ідеї для виготовлення різноманітних скринь – для зберігання пакетів, та лялька-пакетниця, виготовлена учнями

 

Місячник трудового навчання розпочався 4 лютого загальношкільною лінійкою «Містечко вправних майстрів, яку підготував та провів вчитель трудового навчання Непоможець В.І

Фотоматеріали за 2017-2018 навчальний рік

Фотоматеріали за 2016-2017 навчальний рік